V okruhu zvířecích záchranářů se pohybujeme aktivně od roku 2013, ať už formou pomoci zvířatům v nouzi nebo řešením hlavně psích množíren. Máme za sebou několik kauz a reportáží na ČT 1, TV Barrandov a Primě. Za tu dobu víme jak je složité získávání finanční i materiální pomoci pro odložené nebo zachráněné zvířata.
V srpnu 2020 vznikla myšlenka a realizace na přímou materiální pomoc útulkům a spolkům prostřednictvím projektu Plné bříško. Myšlenkou projektu bylo ukázat dárcům, kde mohou konkrétně pomoci a eliminovat mnohdy netransparentní pomoc prostřednictvím hromadných finančních sbírek pro více útulků. Co se týče materiální pomoci krmivem není pomoc jako pomoc. Dalším cílem projektu bylo ukázat, že i kvalitní krmivo může stát jako "marketovky" a udělá větší radost zvířecím svěřencům.

Naše snaha hned první měsíc zaujala i iniciativou TV Nova Nastartujme Česko!
Odkaz na článek o našem projektu zde:
Zvířecím útulkům chybí peníze

Od začátku projektu se nám podařilo nastartovat pravidelnou materiální pomoc pro útulky a spolky, ale nám to stále nestačilo. Začalo se hledat další řešení jak co nejvíc pomoci. V době Covidu, kdy krize zasáhla snad každého z nás byl projekt ukončen s hodnotou téměř 4 mil. Kč darovaného krmiva.
Z důvodu možnosti plateb na transparentní účet, potvrzení o daru a možnosti cílené pomoci nejen útulkům a spolkům vznikl 16.2.2022 spolek Plné bříško z.s., který pomáhá zvířatům v jakékoliv nouzi, zejména zvířatům nemocným, opuštěným, nechtěným či týraným.
I nadále spolupracujeme s vybranými útulky a spolky, kterým zajišťujeme prostřednictvím našeho projektu Krmivo útulkům, dárcovských formulářů, reklamy a sbírek darování krmiva, chovatelských potřeb i finanční pomoc.

Díky vzniku spolku můžeme pomáhat i jednotlivcům.

Pomáháme psům a kočkám majitelů, kteří jsou v tíživé životní situaci.
Démonek
Sbírka na nový vozíček a materiální pomoc.
Paní Petra "Táňa"
Materiální sbírka pro paní bez domova.
Kocourek Filípek
Materiální sbírka pro kocourka.

Paní Eva
Materiální sbírka pro paní bez domova.
a ostatní, kterým díky Vám můžeme pomáhat.

Od roku 2022 se staráme o venkovní kočky v areálu FN Bulovka 
Počet toulavých nebo opuštěných koček neustále stoupá. Díky jejich nekontrolovatelnému množení se ocitá v prostředí mnoho bezprizorních koťat a dospělých koček. Dospělá kočka může mít 2-3 vrhy koťat ročně, to je v průměru 10-15 koťat od jedné jediné kočky za pouhý rok! 
Tato koťata se po dosažení pohlavní dospělosti zhruba v půl roce života dále množí. Tyto kočky dávají základ mnoha dalším generacím nebo umírají v důsledku infekcí, po srážce s autem, usmrcením jiným zvířetem apod. 
V rozsáhlém areálu FN Bulovka v Praze žije kolonie volně žijících koček. Naším cílem je zajištění kastrací, základní veterinární péče pro tyto kočky. 
Dále pak vybudování i údržba monitorovaných krmných míst a zajištění krmiva. 
Vše na základě smlouvy s FN Bulovka.
 
Vyhledávání